Different Mind
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Different Mind


 
ИндексИндекс  Расизъм, антисемитизъм и други такива недоразумения в човешката психика Empty  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Расизъм, антисемитизъм и други такива недоразумения в човешката психика

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
marcinko
Напреднал
Напреднал
marcinko


Брой мнения : 106
Age : 33
Местожителство : В Русия
Registration date : 02.10.2008

Расизъм, антисемитизъм и други такива недоразумения в човешката психика Empty
ПисанеЗаглавие: Расизъм, антисемитизъм и други такива недоразумения в човешката психика   Расизъм, антисемитизъм и други такива недоразумения в човешката психика EmptyЧет Яну 01, 2009 1:20 pm

Аз съм зле... току-що се сетих да си преместих темата.
Недоволството ми от тези "недоразумения в човешката психика", както ги нарекох в заглавието, бе предизвикано от следния коментар в zamunda.net (отнася се за филма The Way Of War, с Куба Гудинг Джуниър в главната роля):

Абе прощавайте , само да питам в тоя филм присъстват ли бели?Нищо расистко , ама като гледам май филма е от негри за негри....

Добре, ще кажете, какво толкова? Има ли смисъл да гледате и аватара му:
Расизъм, антисемитизъм и други такива недоразумения в човешката психика 1556041ee95609ee4f

(Ето линк към торента, да видите коментара, ако искате:
http://zamunda.net/details.php?id=150737&hit=1)

Така... малко се отклоних... нека не задълбаваме из писанията на малоумните потребители на замунда, това беше по-скоро повод, отколкото причина да пусна темата. Димитрий ще потвърди, че от време на време разправям вицове с евреи например, но също така, той би потвърдил, че един от - айде, не баш най-добрите, но добрите - ми приятели е евреин. А познавам и нацисти (не скинове, просто наци-та), които са наистина малоумни и не съдят според индивидуалността, а според стереотипа... бих искал да знам какво мислите по въпроса?
Върнете се в началото Go down
Abstract
The Evil Ban Контрол Master
The Evil Ban Контрол Master
Abstract


Брой мнения : 125
Age : 32
Местожителство : София
Registration date : 14.09.2008

Расизъм, антисемитизъм и други такива недоразумения в човешката психика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Расизъм, антисемитизъм и други такива недоразумения в човешката психика   Расизъм, антисемитизъм и други такива недоразумения в човешката психика EmptyСря Юли 01, 2009 12:13 pm

Гораката тема.....сама и не разписана Sad

Това е много тежък въпрос.Принципно съм на мнение,че почти никой не съди първо индивидуалноста.А стереотипа,а голямо проклятие.(и говорим не само за морални ценности).Според мен хората имат нужда да се напъхат в някаква общност,без значение,дали разбират идеите и,просто за да принадлежат към "нещо".Така си обяснявам и всички тези малумници,които разправят наляво и надясно някакви зазубрени изречения.Всеки има право на живот и щастие,без значение цвят на кожата или религия...или нещо друго.Но също така всеки има право на мнение...Но съм сигурна че този "умник",не може да защити своето....
Върнете се в началото Go down
https://differentmind.bulgarianforum.net
marcinko
Напреднал
Напреднал
marcinko


Брой мнения : 106
Age : 33
Местожителство : В Русия
Registration date : 02.10.2008

Расизъм, антисемитизъм и други такива недоразумения в човешката психика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Расизъм, антисемитизъм и други такива недоразумения в човешката психика   Расизъм, антисемитизъм и други такива недоразумения в човешката психика EmptyЧет Юли 02, 2009 10:22 am

Abstract написа:
Според мен хората имат нужда да се напъхат в някаква общност,без значение,дали разбират идеите и,просто за да принадлежат към "нещо".
Ето нещо много правилно казано - истинските расисти и тн. може и да са 100, но поне хиляда ще станат скинове или нещо подобно и ще тръгнат да трошат наред.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Расизъм, антисемитизъм и други такива недоразумения в човешката психика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Расизъм, антисемитизъм и други такива недоразумения в човешката психика   Расизъм, антисемитизъм и други такива недоразумения в човешката психика Empty

Върнете се в началото Go down
 
Расизъм, антисемитизъм и други такива недоразумения в човешката психика
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Different Mind :: Еко Кръжок :: Други-
Идете на: