Different Mind
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Different Mind


 
ИндексИндекс  Шок и ужас Empty  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Шок и ужас

Go down 
+2
marcinko
Misty
6 posters
АвторСъобщение
Misty
The Big Boss
The Big Boss
Misty


Брой мнения : 61
Age : 33
Registration date : 24.09.2008

Шок и ужас Empty
ПисанеЗаглавие: Шок и ужас   Шок и ужас EmptyСъб Окт 04, 2008 5:56 pm

Шокиращите новини на деня ...

03.10.2008-

9-годишен ученик почина внезапно тази сутрин преди началото на учебните часове. Детето е ученик в четвърти клас в добричкото училище "Хан Аспарух". Детето е било болно от астма и това е вероятната причина за смъртта, каза за bTV съдебният лекар.

Малко преди 8 часа детето влязло в класната стая и казало, че му е студено. Започнало да трепери и припаднало в ръцете на класната ръководителка. Всички учители се притекли на помощ, започнали да му правят изкуствено дишане и масаж на сърцето, но не успели да го свестят. Работното време на училищния лекар било от 8 часа.

Изпълняващият длъжността директор Росица Илиева разказа, че три пъти е звъняла на Спешна помощ докато пристигне линейката. По думите й първият сигнал е бил подаден в 7,50 ч., а линейката е пристигнала около 8,15 ч..

"Аз звъннах три пъти, още в момента, в който се случи. След това погледнах в осем без две минути и накрая звъннах трети път, когато вече пристигна. Не мога да преценя, тогава беше някакъв ужас, но може би 15-20 минути при всички случаи. Просто го изведохме и бяхме решили да го качим на колата на колега и да го водим ние. Просто беше ад", разказа Илиева.

Директорът на Центъра за спешна помощ отказа да каже, кога точно е получен сигналът и в колко часа е изпратена линейката. Съучениците на момченцето днес не бяха на училище.
Върнете се в началото Go down
marcinko
Напреднал
Напреднал
marcinko


Брой мнения : 106
Age : 33
Местожителство : В Русия
Registration date : 02.10.2008

Шок и ужас Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шок и ужас   Шок и ужас EmptyСъб Окт 04, 2008 6:59 pm

:nocomment: :aaa:
Върнете се в началото Go down
Abstract
The Evil Ban Контрол Master
The Evil Ban Контрол Master
Abstract


Брой мнения : 125
Age : 32
Местожителство : София
Registration date : 14.09.2008

Шок и ужас Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шок и ужас   Шок и ужас EmptyСъб Окт 04, 2008 7:28 pm

Мъка.Това е всичко. No confused
Върнете се в началото Go down
https://differentmind.bulgarianforum.net
Dimitri
Напреднал
Напреднал
Dimitri


Брой мнения : 74
Registration date : 04.10.2008

Шок и ужас Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шок и ужас   Шок и ужас EmptyСъб Окт 04, 2008 9:13 pm

Дано, на никой от вас не му се налага да звъни на бърза помощ. Аз съм звънял 2 пъти. Първия път беше за баба ми, но ще говоря за втория. Възрастен човек падна покосен на Пиродска и кръв му потече от главата насред зимата сигурно декември и аз се обадих 3 пъти и няколко хора още толкова пъти звъняха и най накрая един полицаи се обади и дойдоха след 5 мин, а дотогава бяха минали повече от 20 мин. Ще цитирам Гогол "нужно ни е едно важно лице". Ужас, а вози ли сте в линейка. Аз съм и бас ловя че тази линейка се е паднала на болницата от шоколадово яйце. Ненормална работа, много ми стана гадно за детето, но по-тъжното че това не е частен случай, толкова много хора са умрели защото линейките закъсняват. Нз, дали е заради липса на автомобили или липса на чувство за отговорност но е ненормално.
Върнете се в началото Go down
Scandinavia
The Big Boss
The Big Boss
Scandinavia


Брой мнения : 144
Registration date : 23.09.2008

Шок и ужас Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шок и ужас   Шок и ужас EmptyСъб Окт 04, 2008 11:17 pm

ами задръстванията? дори и да успее някоя линейка да дойде навреме да вземе болния как кажете ми в този "прекрасен град" тя ще го откара в болницата? може би ако имаха крила...
Върнете се в началото Go down
Misty
The Big Boss
The Big Boss
Misty


Брой мнения : 61
Age : 33
Registration date : 24.09.2008

Шок и ужас Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шок и ужас   Шок и ужас EmptyНед Окт 05, 2008 6:06 pm

05.10.2008
Линейка, микробус и лек автомобил са катастрофирали на кръстовището на улиците "Граф Игнатиев", "Патриарх Евтимий" и "Васил Левски", съобщиха от МВР. По първоначални данни пациентът е починал в линейката. Към момента няма информация дали това е в резултат на катастрофата или на състоянието, в което е бил.

Това е вторият инцидент с линейка, при който загива пациент. На 21 август в района на Спортната палата линейка на Военна болница се преобърна след сблъсък с автомобил. Специализираната кола на спешна помощ транспортира онкоболна жена, която няма наранявания и след инцидента е откарана във ВМА с друга линейка. Няколко дни по-късно пациентката почина в болница.
Върнете се в началото Go down
~kiksun~
Дребосък
Дребосък
~kiksun~


Брой мнения : 26
Age : 32
Registration date : 29.09.2008

Шок и ужас Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шок и ужас   Шок и ужас EmptyВто Окт 07, 2008 9:40 am

оф егати ужаса Sad това се случва постоянно,аз не знам да е имало слу(аи линейката да пристигне веднага!Аз също съм свидетел на повикване на бърза помощ и линейката дойде след 30 минути...Но да си признаем,че не само тя е виновна,но и като погледнем реално задръстванията в София не спират-те са от сутрин до вечер.Почти невъзможно е да стигне линейката за 5 минути.Нещата стават все по-зле,а колите-все повече.Но в скоро време нищо няма да се оправи... confused
Върнете се в началото Go down
Abstract
The Evil Ban Контрол Master
The Evil Ban Контрол Master
Abstract


Брой мнения : 125
Age : 32
Местожителство : София
Registration date : 14.09.2008

Шок и ужас Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шок и ужас   Шок и ужас EmptyВто Окт 07, 2008 11:31 am

Проблемите с българското здравеопазване са множество,но това е най-жестокия от всички.(редом с проблема с лекарствата за онкоболни).Освен задръстванията,невнимателното каране и т.н. мисля,че и линейките не са модернизирани достатъчно.Онзи ден видях линейка сигурно от Балканската война,къде нямаше място за парамедиците,камо ли за пациент в легнало състояние.Това е безобразие!Чувала съм,че имало случай,когато в линейката нямала нужните лекрства и апаратура с трагични последствия.Плюс това линейките са малкокато бройка,както и болниците със спешно отделение...Абе трагедия.... confused scratch
Върнете се в началото Go down
https://differentmind.bulgarianforum.net
Misty
The Big Boss
The Big Boss
Misty


Брой мнения : 61
Age : 33
Registration date : 24.09.2008

Шок и ужас Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шок и ужас   Шок и ужас EmptyПон Яну 05, 2009 9:55 am

Вътрешновартaлните улици в столицата няма да бъдат почиствани допълнително, съобщиха от Столичната община.

По мнение на Столичния инспекторат, количеството паднал сняг не създава проблем за придвижването във вътрешнокварталните улици, тъй като скоростта на движение на автомобилите там е ниска. Парите, които ще бъдат спестени от непочистването на вътрешнокварталната улична мрежа, ще бъдат използвани при следващите снеговалежи.

От Столичната община посочиха, че в момента е почистена основната градска мрежа - улици на масовия градски транспорт и тези с обществена значимост. Ще се работи и за почистването на спирките на градския транспорт и останалите места, включени в годишната задача за зимно почистване.

От общината напомнят на гражданите и фирмите, че според нормативната уредба, те са задължени да почистят прилежащите им тротоарни площи и пространства.





и моля следващият материал



Повече от 60 души днес приключиха разходката си по заснежените софийски улици в "Пирогов". Травматологията е приела и 15 спешни случая, за които се е наложило и оперативно лечение.

От болницата прогнозират, че тежките случай ще се умножат в утрешния работен ден. Най-много пациенти със счупени или навехнати ръце и крака са потърсили помощ в ранните следобедни часове.

Според лекарите над 60 души в рамките на подобен снеговит ден за София са нещо нормално, тъй като заледените улици тротоари винаги водят до повече травми.

Има хора с много тежки счупвания, на някои от тях дори се наложи оперативно лечение, обясни д-р Емил Йорданов, ръководител "Травматология" Пирогов.

Вчера с Бо си направихме тест - определено не е за мърдане от някое топло място
моята молба-ВНИМАВАЙТЕ!!!!
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Шок и ужас Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шок и ужас   Шок и ужас Empty

Върнете се в началото Go down
 
Шок и ужас
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Different Mind :: Еко Кръжок :: Други-
Идете на: