Different Mind
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Different Mind


 
ИндексИндекс  Полиетиленовите торбички Empty  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Полиетиленовите торбички

Go down 
+3
Abstract
~kiksun~
Scandinavia
7 posters
АвторСъобщение
Scandinavia
The Big Boss
The Big Boss
Scandinavia


Брой мнения : 144
Registration date : 23.09.2008

Полиетиленовите торбички Empty
ПисанеЗаглавие: Полиетиленовите торбички   Полиетиленовите торбички EmptyСря Окт 01, 2008 10:20 pm

Доста се говореше по едно време да се збрани тяхното ползване и доколкото знам това ще се случи изцяло през 2010 година. Дотогава обаче има време.

Полиетиленовите торбички са широко разпространени. В който и магазин да отидете все такава торбичка ви дават. Да не говорим за масовата практика да си събираме боклука в тях. Обаче една полиетиленова торбичка се разгражда в почвата за около 500 години Crying or Very sad алтернативата е така наречените еколкогични торбички който вече се разпространяват в някои големи маркети. Освен че се разграждат по-бързо (около година), бих казала че са и доста по-удобни и здрави. Някой торбички имат дори забавни картинки Smile
Върнете се в началото Go down
~kiksun~
Дребосък
Дребосък
~kiksun~


Брой мнения : 26
Age : 32
Registration date : 29.09.2008

Полиетиленовите торбички Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Полиетиленовите торбички   Полиетиленовите торбички EmptyЧет Окт 02, 2008 8:10 am

Не съм знаела за тези екологични торбички,че ги има в България.Радвам се,че са се сетили за такова нещо.Дано да се развият внещата бързо.
А ако почнем да се движим с екологични коли и автобуси ще е мн яко Shocked Laughing Но това предполагам ще се случи в България през 3008 година.Поне внуците ни ще живеят на чисто What a Face
Върнете се в началото Go down
Abstract
The Evil Ban Контрол Master
The Evil Ban Контрол Master
Abstract


Брой мнения : 125
Age : 32
Местожителство : София
Registration date : 14.09.2008

Полиетиленовите торбички Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Полиетиленовите торбички   Полиетиленовите торбички EmptyЧет Окт 02, 2008 8:24 am

~kiksun~ написа:
Не съм знаела за тези екологични торбички,че ги има в България.Радвам се,че са се сетили за такова нещо.Дано да се развият внещата бързо.
А ако почнем да се движим с екологични коли и автобуси ще е мн яко Shocked Laughing Но това предполагам ще се случи в България през 3008 година.Поне внуците ни ще живеят на чисто What a Face

Ако земята съществува до тогава,хаха!
Като казахте темата с торбички...аз да си кажа,че отдавна вече не ги ползвам(Полиетиленовите де) когато ходя на пазар.Имам няколко от плат и си ходя с тях всеки път.Поне според мен това е добро решение от екологична и финансова страна. Rolling Eyes
Върнете се в началото Go down
https://differentmind.bulgarianforum.net
ghost468
Дребосък
Дребосък



Брой мнения : 3
Age : 32
Registration date : 01.10.2008

Полиетиленовите торбички Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Полиетиленовите торбички   Полиетиленовите торбички EmptyЧет Окт 02, 2008 8:59 am

naistina 6te e 4udesno ako nawsqkude zapo4nat da se izpolzwat ekologi4ni torbi4ki, no ne mislq, 4e towa 6te stane skoro, za6toto na wsi4ki prodawi4i im e mnogo po-ewtino i udobno da izpolzwat polietilenowite
Върнете се в началото Go down
Scandinavia
The Big Boss
The Big Boss
Scandinavia


Брой мнения : 144
Registration date : 23.09.2008

Полиетиленовите торбички Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Полиетиленовите торбички   Полиетиленовите торбички EmptyЧет Окт 02, 2008 9:29 am

така е. но производителите на екологични торбички гарантират че те ще са едва със стотинка по-скъпи. освен това се обмисляше вариант на собствениците на търговски обекти и вериги които се съгласят да работят с екологични торбички да им се намали такса смет.
Върнете се в началото Go down
Misty
The Big Boss
The Big Boss
Misty


Брой мнения : 61
Age : 33
Registration date : 24.09.2008

Полиетиленовите торбички Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Полиетиленовите торбички   Полиетиленовите торбички EmptyЧет Окт 02, 2008 7:54 pm

Scandinavia написа:
така е. но производителите на екологични торбички гарантират че те ще са едва със стотинка по-скъпи. освен това се обмисляше вариант на собствениците на търговски обекти и вериги които се съгласят да работят с екологични торбички да им се намали такса смет.

напълно съгласна съм... би било хубаво да спрем да използваме тези боклуци
ако бъде приет такъв закон мисля това само ще насърчи търговците да използват тези торбички.... искрено се надявам това някак да стане и в България , и то в най -скоро време...
Върнете се в началото Go down
Dimitri
Напреднал
Напреднал
Dimitri


Брой мнения : 74
Registration date : 04.10.2008

Полиетиленовите торбички Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Полиетиленовите торбички   Полиетиленовите торбички EmptyСъб Окт 04, 2008 9:23 pm

Познавам двама трима човека които си ходят на пазар с една и съща торба от плат, което за мен е най-доброто решение иначе наистина тези торбички са отвратителна работа, но лошото е че са удобни и се използват масово( и от мен и от вас). Решението е магазините изобщо да не ги предлагат, но така пък куповачите ще мрънката. Има един много по-голям проблем който е самата опаквката, която почти винаги... какво ги говоря бе ВИНГИ е от картон, стъкло или плсамаса, но тва е др. въпрос. Иначе аз не съм чувал за тези екологични торбички и не ми се вярва че са много разпростанени.
Върнете се в началото Go down
Scandinavia
The Big Boss
The Big Boss
Scandinavia


Брой мнения : 144
Registration date : 23.09.2008

Полиетиленовите торбички Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Полиетиленовите торбички   Полиетиленовите торбички EmptyСъб Окт 04, 2008 11:09 pm

ами те никак не са много разпространени но ги има в някои по-големи маркети. иначе и тези от плат са добро решение. еколкогичните торбички ги научих в Гърция и помолих баба ми да провери дали и тук ги има. тя си закупила такава от Била. но каза че доста се лутала докато намери. и ето излиза че наистина и самите маркети не правят нищо по въпроса тези торбички да се разберат от хората. вярно е че докато полиетиленовите ги има масата хора ще си ги ползват няма как. наречете го навик дори. така че трябва да се забранят. кофтито е че в много малко страни наистина се мисли как да се облекчи замърсяването.

и като стана дума ... мисля да си проведа експеримент на мой гръб. ще вляза в няколко маркета и ще питам дали предлагат такива торбички. вероятно ще се оправдаят песимистичните ми очаквания но нека видим
Върнете се в началото Go down
marcinko
Напреднал
Напреднал
marcinko


Брой мнения : 106
Age : 33
Местожителство : В Русия
Registration date : 02.10.2008

Полиетиленовите торбички Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Полиетиленовите торбички   Полиетиленовите торбички EmptyПон Окт 06, 2008 8:15 pm

Абе те като се напълнят малко над половината и се късат... А тези от "Била" какви са? Скаран съм малко с химията и с фактите въобще...
Върнете се в началото Go down
Scandinavia
The Big Boss
The Big Boss
Scandinavia


Брой мнения : 144
Registration date : 23.09.2008

Полиетиленовите торбички Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Полиетиленовите торбички   Полиетиленовите торбички EmptyВто Окт 07, 2008 9:29 pm

не съм съвсем наясно с химичния им състав да си кажа честно но ще се поинтересувам scratch
Върнете се в началото Go down
Misty
The Big Boss
The Big Boss
Misty


Брой мнения : 61
Age : 33
Registration date : 24.09.2008

Полиетиленовите торбички Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Полиетиленовите торбички   Полиетиленовите торбички EmptyСря Окт 08, 2008 8:26 am

гр гр г-жа Янчвеа няма как да не знае Laughing но съм 90 % сигурна ,че и тези торбички също се разлагат с години....
Върнете се в началото Go down
Scandinavia
The Big Boss
The Big Boss
Scandinavia


Брой мнения : 144
Registration date : 23.09.2008

Полиетиленовите торбички Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Полиетиленовите торбички   Полиетиленовите торбички EmptyВто Окт 14, 2008 10:09 pm

производителите твърдят че е достатъчна година за да се разградят...
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Полиетиленовите торбички Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Полиетиленовите торбички   Полиетиленовите торбички Empty

Върнете се в началото Go down
 
Полиетиленовите торбички
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Different Mind :: Еко Кръжок :: SOP (save our planet)-
Идете на: