Different Mind
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Different Mind


 
ИндексИндекс  Литературно представяне Empty  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 Литературно представяне

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Abstract
The Evil Ban Контрол Master
The Evil Ban Контрол Master
Abstract


Брой мнения : 125
Age : 32
Местожителство : София
Registration date : 14.09.2008

Литературно представяне Empty
ПисанеЗаглавие: Литературно представяне   Литературно представяне EmptyНед Сеп 28, 2008 6:48 pm

Който каквото е прочел може да ни го представи или препоръча...Така ще направя и аз:

"Историкът" на Елизабет Костова
(да завърших го най-накрая Smile )
Една специална книга за търсенето на нещо или по точно някой може би страшен,но и едновремнно невероятен.Тази творба изисква специално отношение,защото от време на време човек психясва докато я чете.Макар и в началото трудно да се спогаждах с нея стигнах до края и удовлетворена.Ако обичате загадките,тази книга е за вас Smile
(колко съм кратичка този път Wink )
Върнете се в началото Go down
https://differentmind.bulgarianforum.net
Misty
The Big Boss
The Big Boss
Misty


Брой мнения : 61
Age : 33
Registration date : 24.09.2008

Литературно представяне Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Литературно представяне   Литературно представяне EmptyПет Окт 03, 2008 9:32 am

Abstract написа:
Който каквото е прочел може да ни го представи или препоръча...Така ще направя и аз:

"Историкът" на Елизабет Костова



хах казах ти че е хубава.... Razz
такам малко от мен

Франкенщайн - Мери Шели
Изключителна книга , разглежда проблемите за човекът извън обществото , за самотата ,за доброто и зло !Не желая да разказвам подробности в сюжета, просото препоръчвам на всеки да я прочете. Лично мен книгата разтърси из основи...

Дамата с камелиите-Александър Дюма-син

Книгата е хубава, Дюма разглежда проблема за висшето общесвто в Париж
Книгата разказва за един младеж и любовта му с една държанка.
Красива история с много тъжен край! Книгата е тежка защото отваря очите на човек за нещастията в живота! Също препоръчвам на хората с време да хвърлят по едно око,чете се на един дъх...
Върнете се в началото Go down
Dimitri
Напреднал
Напреднал
Dimitri


Брой мнения : 74
Registration date : 04.10.2008

Литературно представяне Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Литературно представяне   Литературно представяне EmptyНед Окт 05, 2008 11:05 am

Джак Лондон "Скитника между звездите"

Трудна за намиране книга, но ако някой има по-богата бибилиотека му препоръчвам да я потърси. Разказва се за един проф. по агрономия който отива в клифорнийски затвор до живот в 30те години на 19 век. За да може един затворник да се измъкне по-рано (а той има шест месечна присъда) споделя с пазачите всичката информация която събира от затворниците и си измисля едно бягство и един фут динамит. Тогава пазача му казва веднага да го води при динамита (но не съществува такъв динамит) и той му казва че проф. му помогнал да скрие динамита и те веднага го хвърлят в карслера и почват да го измъчват за да си каже де е динамита, докато онзи с шестмесечната присъда го помилват. През 1930 модерното мъчение е чрез усмирителна риза, с която се дища много трудно като максималното наказание е 100 часа, а него му я слагат за 2 седмици. И проф. за да не умре почва да се тренира да напуска тялото си чрез самохипноза. Като заповядва на тялото си да умре, а на душата си да излезне от тялото той се оказва свободен.
Страхотна книга :yesss:
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Литературно представяне Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Литературно представяне   Литературно представяне Empty

Върнете се в началото Go down
 
Литературно представяне
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Different Mind :: Общо :: Култура и Изкуство-
Идете на: