Different Mind
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Different Mind


 
ИндексИндекс  На четири лапи Empty  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  

 

 На четири лапи

Go down 
+4
Dimitri
Misty
~kiksun~
Abstract
8 posters
АвторСъобщение
Abstract
The Evil Ban Контрол Master
The Evil Ban Контрол Master
Abstract


Брой мнения : 125
Age : 32
Местожителство : София
Registration date : 14.09.2008

На четири лапи Empty
ПисанеЗаглавие: На четири лапи   На четири лапи EmptyСря Окт 01, 2008 8:48 pm

Тема за нашите приятели на четири лапи и най-вече за тези без дом.
Предполагам,че всеки има идеи и мнение,снимки или нещо свързано с темата Wink


На четири лапи Cat-and-dog
(Снимка: happytales.home.att.net)
Върнете се в началото Go down
https://differentmind.bulgarianforum.net
~kiksun~
Дребосък
Дребосък
~kiksun~


Брой мнения : 26
Age : 32
Registration date : 29.09.2008

На четири лапи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: На четири лапи   На четири лапи EmptyСря Окт 01, 2008 9:08 pm

Обожавам живтните.Най-вече кучетата.Случи ми се преди2-3 години да намеря кученце болно,със счупен крак.Беше много малко и едва ли имаше шанс да оцелее.Прибрах го и в продължение на 1 година се лекуваше,но оцеля и даже се оказа породисто-боксер и то бял.Стана много жизнен и постоянно играе.Просто това е нещо уникално да спасиш живо същество и да видиш как расте и че е изпълнен с енергия и живот. Very Happy Надявам се да бъдем,ние българите,по-отговорни към животните, а не както старците ги удрят с бастун,после се чудят защо кучетата са озлобени към хора с бастуни...
Както казва един мой приятел:"ШшШшт не е важно!" :rabbit:
Върнете се в началото Go down
Misty
The Big Boss
The Big Boss
Misty


Брой мнения : 61
Age : 33
Registration date : 24.09.2008

На четири лапи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: На четири лапи   На четири лапи EmptyЧет Окт 02, 2008 7:46 pm



обичам животи , но някак не харесвам част от стопаните им - имам предвид тези които си взимат животно за седмица дев а после хайде на улицата ''мръсно псе такова''
Evil or Very Mad Evil or Very Mad :censored:
Върнете се в началото Go down
Dimitri
Напреднал
Напреднал
Dimitri


Брой мнения : 74
Registration date : 04.10.2008

На четири лапи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: На четири лапи   На четири лапи EmptyСъб Окт 04, 2008 9:31 pm

Аз обичам всякакви животни (без мравки и сколопенидии Evil or Very Mad ) и гледам Анимал Планет от 6ти клас доста активно. Но ако ще говорим за стопани наще комшии са големи задници в това отношение. Смениха за 4 години 5 кучета, като забележете - кучетата все бяха злобни и никога не ги разхождаха, а ги използваха само за пазач с верига на врата. Според мен животните, а кучетат особенно са много интелигентни и ако човек си има куче може да поумнее. Но тук искам да сложа тема в темата
Какво мислите за бездомните? Омъртвяването решение ли е? А кастрацията?
Върнете се в началото Go down
Scandinavia
The Big Boss
The Big Boss
Scandinavia


Брой мнения : 144
Registration date : 23.09.2008

На четири лапи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: На четири лапи   На четири лапи EmptyСъб Окт 04, 2008 10:58 pm

много е голям проблема с тези бездомни и кучета и котки . ето например на улица Асен Златаров в двора на една кооперация за около само година се народиха около 40 котки. гледката е страшна а и те са доста злобни. за бездомни кучета да не говорим. има толкова случай на ухапани... но реално не са виновни самите животни. поведението и враждебността им са резултат от глада от болести и други неща вероятно . а те са в това положение защото я има практиката хората да изхвърлят собственото си куче когато преценят че "не могат вече да се грижат за него". кофтито е че нямаме организации тук. за въпросния случай с котките съм звъняла три пъти в Еко равновесие докато ги накарам да дойдат. а когато дойдоха казаха че проблема е много тежък и те не можели да се справят. е какво да правят хората който живеят там? те как да се справят?
като каза че гледаш Анимал Планет, сигурно си попадал на тези предавания за така наречените зоополицай. в други държави е наказуемо ако някой не се грижи добре за животното си. а изоставените животни се събират в приюти, биват обгрижвани и лекувани ако е възможно ако не ги убиват и мисля че така е най-добре защото кученцата който са болни няма никой да ги вземе да се грижи за тях а пък организацийте имат проблеми с финансирането... от животните който се прибират се отделят здравите излекуваните и после им се правят разни тестове и ако не са твърде враждебни ги дават за осиновяване. мисля че това е много добра практика. тук обаче нямаме такива приюти така че положението с бездомните животни е много сложно. и до някаква степен може би умъртвяването на болните и кастрацията на здравите е решение просто защото няма как. казах ви, дори едно Еко равновесие си седи на ушите когато има проблем. знам че понякога при кастрация се получават инфекции и животното страда знам и че умъртвяването звучи малко жестоко но просто не виждам как другояче ще се реши проблема... най-добре е стопаните да са доста по отговорни. ако се тръгне оттам мисля че нещата ще се променят. трябва да има закони и жестокостта към животни да е наказуема съгласно законите. колко много неща трябват а никой не ги прави Sad
Върнете се в началото Go down
Dimitri
Напреднал
Напреднал
Dimitri


Брой мнения : 74
Registration date : 04.10.2008

На четири лапи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: На четири лапи   На четири лапи EmptyНед Окт 05, 2008 10:48 am

То закони има, но не се изпълняват и си остават само хартия. Иначе като каза
Цитат :
а те са в това положение защото я има практиката хората да изхвърлят собственото си куче когато преценят че "не могат вече да се грижат за него".
Баш на 24 декември 2007 една изгладняла немска овчарка се намъкна в двора ни и фактически я приехме, споделяше дна колиба с другото ни куче и така и не разбрах как се побираха вътр, после ги разделихме, но на пролет стана голяма каша като се разгони и всичко загоряло от Гео Милев се завтече да си осигури поколение. И колкото и да я пазихме не успяхме и най-накрая роди (пробвахме да якастрираме но ни искаха 600 лева имало един център за безплатна кастрация в Надежда, но пък там искат 1 тон документи). И в крайна сметка успяхме с големи мъки да раздадем кученцата и дадохме немската овчарка на един приятле на наще с голям двор.
Всичко наистина идва от малоумни собственници което ме вбесява Evil or Very Mad
Върнете се в началото Go down
Toksinia
Напреднал
Напреднал
Toksinia


Брой мнения : 55
Age : 32
Registration date : 27.09.2008

На четири лапи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: На четири лапи   На четири лапи EmptyНед Окт 05, 2008 10:58 pm

da vi kaja chestno si mechtaq da imame zoopoliciq v Bulgariq,zashtoto sum tvurdo protiv ubivaneto na kuchetata,no ot blizo mesec sum svidetel na neshto super ujasno i prosto nqma kum koi da se oburna.susedite pod nas sa si vzeli nemska ovcharka(mai ne mnogo porodista),ta tq kakto si mu e reda se razgoni,sled tova rodi kuchenca i te si ostaviha edno.na praktika sega imat dve golemi kucheta,koito jiveqt na balkona!!!!ne se izvejdat s dni(vurshat si rabotata na balkona i se nosi nechoveshka mirizma,a moje bi i zaraza nqkfa) i prosto mi e jal za tiq jivotinki,shtoto nito sa vinovni,nito moje da otidat nqkude drugade,zashtoto si imat "stopani".mislq si da izvikam RIOKOZ,no me e strah kakvo shte stane s kuchetata,ne iskam da gi naranqt confused
Върнете се в началото Go down
marcinko
Напреднал
Напреднал
marcinko


Брой мнения : 106
Age : 33
Местожителство : В Русия
Registration date : 02.10.2008

На четири лапи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: На четири лапи   На четири лапи EmptyПет Окт 10, 2008 6:11 pm

Аз много обичам животни - имам си куче, а при баба ми още едно, плюс 2 котки (които съжителстват между другото Laughing ). Мразя хора, които се отнасят с животинките като предмети - омръзнат им и ги захвърлят нанякъде... гледката на умряла от студ (или друга причина) котка/куче на улицата може да ми скапе настроението за дни напред. Абе... уява работа...

Иначе това със зоополицията трябва да го има - аз даже ще съм първият явил се на селекция в тая полиция. С какво удоволствие бих наритал една такава безчувствена гад... :readstory:
Върнете се в началото Go down
~kiksun~
Дребосък
Дребосък
~kiksun~


Брой мнения : 26
Age : 32
Registration date : 29.09.2008

На четири лапи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: На четири лапи   На четири лапи EmptyВто Окт 14, 2008 8:39 pm

Toksinia написа:
da vi kaja chestno si mechtaq da imame zoopoliciq v Bulgariq,zashtoto sum tvurdo protiv ubivaneto na kuchetata,no ot blizo mesec sum svidetel na neshto super ujasno i prosto nqma kum koi da se oburna.susedite pod nas sa si vzeli nemska ovcharka(mai ne mnogo porodista),ta tq kakto si mu e reda se razgoni,sled tova rodi kuchenca i te si ostaviha edno.na praktika sega imat dve golemi kucheta,koito jiveqt na balkona!!!!ne se izvejdat s dni(vurshat si rabotata na balkona i se nosi nechoveshka mirizma,a moje bi i zaraza nqkfa) i prosto mi e jal za tiq jivotinki,shtoto nito sa vinovni,nito moje da otidat nqkude drugade,zashtoto si imat "stopani".mislq si da izvikam RIOKOZ,no me e strah kakvo shte stane s kuchetata,ne iskam da gi naranqt confused
Оф това е ужасноо Evil or Very Mad нямам идея към кой да се обърнеш...егати...такива подобни случаи съм гледала по енимал планет,но там си има хора към които ще се обърнеш и които ще се погрижат за кучите и отгоре на това ще съдят собственика...но в бг такива екстри нямааа Mad
Върнете се в началото Go down
Scandinavia
The Big Boss
The Big Boss
Scandinavia


Брой мнения : 144
Registration date : 23.09.2008

На четири лапи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: На четири лапи   На четири лапи EmptyВто Окт 14, 2008 10:06 pm

В блока ни има обущар, долу до входната врата. Откакто се нанесох тук първото нещо което много ми хареса беше кучето на обущаря , не съм сигурна каква порода но е много красива и е дружелюбна при това Smile та аз забелязах че тя всеки ден е тук и си мислех че той просто всеки ден я води но от две седмици насам забелязах че дори когато е затворено и през събота и неделя Сара (така се казва) е вътре в обущарницата. дори мога да кажа че съм много сигурна че от петък вечерта до понеделник сутрин Сара е затворена в ужасно малкото пространство натъпкано с обувки, вероятно и разни химикали и чудеса каквито използва обущаря и не мисля че и е осигурена достатъчно вода и храна. Кучето не е никак малко, прилича ми на английски поинтер но не съм съвсем сигурна. а и малка да беше не мисля че е удачно да е затворена така. и през седмицата нощем също е затворена. става ми много тежко когато се прибирам и я видя вътре през прозореца, не смятам че и е добре. дори мисля че е недохранена, което още повече ме измъчва. въпреки че е дружелюбна де... не е озлобена. човекът може би няма място да я гледа у дома но не мисля че е взел правилно решение като я е натъпкал в това тясно място. не мисля че я малтретира, не мога да съм сигурна и че тялото и просто не е слабо заради породата. но така или иначе ми се иска да мога да направя нещо за да има животинчето по добри условия. повярвайте ми тя е ангелче всички много и се радват. всеки от блока се спира да и се порадва преди да се прибере. кучетата от блока си играят с нея. а тя живее в стая по малка и от моята ... Sad
Върнете се в началото Go down
V
Дребосък
Дребосък
V


Брой мнения : 5
Age : 36
Registration date : 28.09.2008

На четири лапи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: На четири лапи   На четири лапи EmptyПет Окт 17, 2008 11:03 pm

Тази вечер като се прибирах и Сара ме гледаше толкова тъжно от прозореца.... Sad Crying or Very sad
Върнете се в началото Go down
http://vandthemovies.blogspot.com/
Scandinavia
The Big Boss
The Big Boss
Scandinavia


Брой мнения : 144
Registration date : 23.09.2008

На четири лапи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: На четири лапи   На четири лапи EmptyПон Мар 09, 2009 5:17 pm

Върнете се в началото Go down
Sponsored content





На четири лапи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: На четири лапи   На четири лапи Empty

Върнете се в началото Go down
 
На четири лапи
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Different Mind :: Еко Кръжок :: SOP (save our planet)-
Идете на: